Máte auto na splátky? Žiadajte preplatené peniaze naspäť!

Máte auto na splátky? Žiadajte preplatené peniaze naspäť!

02.11.2018

Na Slovensku je pomerne rozšírenou formou kúpa auta na splátky, alebo, inými slovami, na leasing.

Výhoda kúpy na splátky spočíva v tom, že si môžete dovoliť kúpiť auto aj v prípade, ak na neho momentálne nemáte finančnú hotovosť. Nevýhoda kúpy na splátky spočíva vo väčšine prípadov v tom, že auto výrazne preplatíte, nakoľko veriteľ Vám na neho požičia peniaze, ale samozrejme za nemalé úroky.

 

Nekalé praktiky predajcov

Z príbehov našich klientov sú nám dobre známe situácie, kedy predajcovia z autobazáru zdržali potenciálnych záujemcov o kúpu motorového vozidla v priestoroch ich autobazáru aj niekoľko hodín, častokrát až do neskorého večera. Unavený človek túžiaci po novom aute bol už následne ochotný podpísať doslova čokoľvek, len aby ho už z autobazáru pustili. Až doma klienti zistili, aké nevýhodné zmluvy podpísali.

Okrem toho, že pri predaji auta do zmlúv predávajúci šikovne skryli rôzne balíčky a poistenia, o ktorých klienti ani nevedeli, bol v zmluvách dojednaný často vysoký úrok, zvyčajne prevyšujúci 20% p.a.

Navyše, predajcovia využili nižšiu znalosť spotrebiteľov. V prípade nákupu na splátky stanovili kúpnu cena nižšiu ako v prípade okamžitej platby. Na prvý pohľad sa tak mohlo mylne zdať, že je oveľa lacnejšie kúpiť si auto na splátky.

 

Zmluvu som podpísal, ale naozaj musím platiť tak veľa?

Zmluva, ktorou si kupujete auto na splátky, je prísne regulovaná zákonmi a právnymi predpismi Euróspej únie. Zmluvu vypracúva iba veriteľ a vy nemáte najmenšiu šancu jej obsah meniť. Zodpovednosť za jej súlad so zákonmi má teda výlučne Váš veriteľ. Ak je zmluva vadná, výsledok je jednoduchý – nemusíte platiť žiadne úroky. Ak ste už tieto úroky zaplatili, môžete ich úspešne žiadať späť.

Môže sa to zdať akokoľvek neuveriteľne, ale je to sakncia Európskej únie pre nečestných podnikateľov, ktorí sa snažia na klientoch obohatiť.

Z našich doterajších skúseností s financujúcimi spoločnosťami vieme, že tieto zmluvy boli chybné takmer vždy. Zmluvy sú navyše tzv. formulárové, čo okrem iného znamená, že presne takú zmluvu, akú ste uzatvorili Vy, uzatvorili aj tisícky iných ľudí na Slovensku. Preto je aj veľmi vysoká pravdepodobnosť, že aj práve Vaša zmluva je vadná.

Uvedené platí aj v prípade, ak ste svoje auto na splátky už kompletne vyplatili – môžete žiadať preplatené úroky späť. Pritom vôbec nie je podstatné, či ste počas splácania boli v omeškaní alebo nie. Dokonca ani nie je podstatné, či ste auto predčasne splatili, alebo či auto bolo havarované alebo Vám auto zobral Váš veriteľ a vykonal dobrovoľnú dražbu.

 

Naozaj chcete svoje auto zbytočne preplácať?

Špecializujeme sa výlučne na ochranu ľudí pred bankami a nebankovými spoločnosťami a do dnešného dňa sme uplatnili voči bankám a nebankovým spoločnostiam práva klientov v rozsahu prevyšujúcom 350.000,- EUR.

Naše odporúčanie pre klientov je jednoduché – neplaťte, keď nemusíte. Vaša peňaženka sa Vám poďakuje hneď dva krát. Prvý krát, keď Vám ukončíme splácanie budúcich splátok. Druhý krát, keď Vám vrátime preplatené peniaze.

Spoľahnite sa na odborníkov v oblasti práva bánk a nebankových spoločností. Na bezplatné právne posúdenie Vašej situácie stačí, ak nám pošlete Vašu zmluvnú dokumentáciu, ktorú ste uzatvorili pri financovaní Vášho auta. Uvedené nám môžete poslať poštou, emailom alebo prostredníctvom Facebooku. V prípade otázok nás môžete tiež kontaktovať na tel. čísle 0948 5 01234. Ak zistíme, že Vaša zmluva je vadná a Vy sa rozhodnete žiadať peniaze späť, všetko vybavíme za Vás aj bez osobného stretnutia.

S pozdravom, team advokátskej kancelárie WEBBER LEGAL s.r.o.
špecializujeme sa na ochranu klientov pred bankami a nebankovými spoločnosťami

www.webberlegal.sk
www.vratenieurokov.sk
www.koniecexekuciam.sk